Tokio 2020

Australia mposht edhe Italinë në basketboll

 

Basketbollistët e Australisë kanë regjistruar edhe fitoren e dytë në po aq ndeshje të luajtura në turneun olimpik. Pas fitores ndaj Nigerisë, Australia të mërkurën triumfoi edhe ndaj Përfaqësueses së Italisë në kuadër të Grupit B.

Ndeshja e luajtur në Saitama, u mbyll me shifrat 86:83 në të mirë të Australisë, që i prinë grupit me katër pikë, një më shumë se Italia dhe Gjermania, që renditen në pozitat dy dhe tre.