Tokio 2020

Kosova e dyta në tabelën e medaljeve në xhudo në “Tokio 2020”

Foto: EJU
 

Pas ditës së tretë të garave në xhudo në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, Kosova zë vendin e dytë vetëm prapa nikoqires Japonisë.

Kosova i ka fituar dy medalje të arta, me Distria Krasniqin në kategorinë deri 48 kilogramë dhe Nora Gjakovën në kategorinë deri 57 kilogramë.