Tech

Detaje të reja për serinë e telefonave Galaxy S23 të Samsungut

 

Me afrimin e datës së prezantimit të gjeneratës së re të telefonave inteligjentë më të fuqishëm të Samsungut nga seria Galaxy S, në internet po qarkullojnë gjithnjë e më shumë thashetheme për këto pajisje, shkruan TechoNews.

Samsung Galaxy S23 Ultra, sipas këtyre informacioneve, do të ketë një ekran të madh me diagonale 17.2 centimentra dhe rezolucion prej 3088 x 1440 piksel, dhe do të fuqizohet nga një çip Snapdragon 8 Gen 2, i kombinuar me 8 GB ose 12 GB RAM.