Tech

Rusia gjobit TikTokun për “propagandën LGBT”

Foto ilustrim
 

Rusia ka gjobitur të martën TikTokun nën pretekstin se “ka dështuar t’i fshijë përmbajtjet që shkelin ligjet ruse sa i përket propagandës LGBT”.

Kjo gjobë shënon hapin e fundit në mosmarrëveshjen e gjatë të Moskës me gjigantët e teknologjisë, me ndëshkimet mbi përmbajtjen, kërkesat mbi ruajtjen e të dhënave dhe disa ndalime të drejtpërdrejta.