Tech

Regjisori i famshëm e quan Zuckerbergun armik që meriton të jetë në burg

Foto: AP
 

Fituesi i shumë çmimeve për film dhe historiani, Ken Burns, ka deklaruar se themeluesi i Facebook-ut, Mark Zuckerberg “është armik i shtetit” dhe se vendi i tij është në burg.

Burns i ishte bashkuar një podkasti të “The New York Times”, për të promovuar filmin e tij të ri për Muhammad Alin, dhe gjatë këtij transmetimi është pyetur nëse figurat e teknologjisë mund të jenë kulturalisht domethënës ashtu siç është tani legjenda e boksit.