Tech

Xiaomi zbulon televizorin tërësisht transparent

Xiaomi zbulon televizorin tërësisht transparent

Prodhuesi gjigant kinez i teknologjisë, Xiaomi, sot ka zbuluar televizorin e ri të quajtur Mi TV Lux OLED Transparent Edition.

Siç sugjeron emri dhe fotografia, ky televizor është tërësisht transparent, shkruan ubergizmo, transmeton KOHA. Kjo nënkupton se kur nuk përdoret, në thelb duket sikur një kornizë e varur në murin tuaj ose e vendosur në tavolinën e televizorit. Kur ndizet, Xiaomi thotë se shfaq një iluzion të imazheve duke lundruar në ajër.