Tech

Huawei synon të shesë 20 milionë smartfonë të serisë së re Mate 30

 

Kompania e njohur kineze e teknologjisë, Huawei, këto ditë ka lansuar smartfonët e rinj të avancuar siç janë: Mate 30, Mate 30 Pro dhe Mate 30 RS Porsche Design.

Pas lansimit zyrtar, kreu i Huaweit Richard Yu gjatë një interviste me “Android Authority”-t ka thënë se kjo kompani synon të shesë 20 milionë smartfona të serisë së re Mate 30, duke llogaritur shitjet në tregun kinez, shkruan playfuldroid.