Tech

Lansohet Honor 20, vjen me katër kamera

 

Brendi Honor i Huaweit, në Londër zbuloi zyrtarisht serinë e e re Honor 20 e cila përbëhet nga modeli standard dhe Honor 20 Pro.

Versioni standard Honor 20 ndryshon nga varianti Pro në fushën e kamerës së pasme. Ai ka sensor Sony 48MP, por me një hapje më të ngadaltë f/1.8 dhe pa stabilizim të imazhit optik. Janë të pranishme edhe kamera 2MP makro dhe 16MP ultra-gjerë, me prekjen e telefoto-s duke u zëvendësuar nga një sensor thellësie.