Tech

Vivo iQ00, smartfoni për video-lojëra me specifika të fuqishme

Vivo iQ00, smartfoni për video-lojëra me specifika të fuqishme
 

Për të është spekuluar dhe zbuluar shumë detaje së fundmi, ndërsa tani, më në fund, ka arritur – Vivo iQ00.

iQ00 është smartfoni për video-lojëra i kompanisë së njohur kineze, Vivo, i cili vjen me specifika të hatashme, duke u bërë telefoni më i fuqishëm i kësaj kompanie, transmeton Koha.net. Vjen me procesor të teknologjisë së fundit Snapdragon 855, tre kamera në pjesën e pasme si dhe ofron mbështetje për veçorinë për mbushje të shpejtë të baterisë me shpejtësi prej 44W.