Tech

Zbulohet se çfarë ekrani do të ketë Huawei P30 lite

Zbulohet se çfarë ekrani do të ketë Huawei P30 lite
 

Siç pritej, Huawei P30 lite do të ketë ekran me rezolucion 1080 pikselë. Certifikimi i ri që vjen nga Kina, më saktë nga autoriteti rregullativ TENAA, ka zbuluar se ky ekran është 6.15-inç. Versioni vanilla P30 pritet të ketë ekran të përafërt prej 6.1-inç, po ashtu, me rezolucion prej 1080 pikselë. Po ashtu, modeli lite thuhet se do të ketë ‘notch’ (prerje) në ekran.

Gjithashtu, P30 lite pritet të vijë me bateri prej 3.240 mAh dhe duhet të ketë veçorinë për mbushje të shpejt prej 18W (bazuar në certfikimin 3C), transmeton Koha.net. Dimensionet e Huawei P30 lite do të jenë: 152.9 x 72.7 x 7.4mm.