Lansohet “telefoni shoqërues”, i hollë vetëm 5.3 milimetra

Lansohet “telefoni shoqërues”, i hollë vetëm 5.3 milimetra

18 October 2018 16:43

Një telefon i hollë 5.3-milimetërsh është lansuar nga kompania japoneze “NTT Docomo”.

Pajisja shoqëruese, që do të prezantohet muajin e ardhshëm, është dizajnuar të jetë e përshtatshme edhe për një mbajtës kartelash.

Kjo është pjesë e trendit për t’u ofruar telefonave nga një shoqërues të vogël, shkruan BBC.

Telefoni peshon vetëm 47 gramë dhe ka ekran të ndjeshëm në prekje, transmeton Koha.net.

Ai ka funksione të limituara, me lidhje me thirrje, tekst dhe internet, por s’ka kamerë apo lidhje me aplikacione.

“NTT Docomo” e përshkruan telefonin si më i holli në botë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme