Canoni sjell fotoaparatin e saj të ri

Canoni sjell fotoaparatin e saj të ri

06 April 2017 19:20

Ata që janë në kërkim për fotoaparat të ri dhe nuk janë të interesuar për modelet DSLR, mund të vendosin për fotoaparatin më të ri kompakt të kompanisë Canon.

Canon PowerShot SX730 HS është modeli më i ri i kompanisë dhe vjen me sensor CMOS 20.3MP.

SX730 HS ka zoom optik 40x, ndërsa fotoaparati punon me procesorin DIGIC 6.

Pajisja vjen me ekran 3 inç LCD, mbështet video-xhirimet 1080p Full HD @60 fps, ndërsa ka edhe mbështetje për WiFi, Bluetooth dhe NFC, transmeton kp.

Canon PowerShot SX730 HS në treg pritet të dalë në qershor të këtij viti dhe pritet të kushtojë 400 dollarë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme