Vedat Muriqi 8

Vedat Muriqi

Mallorca e Muriqit merr pikë ndaj Valencias

Sport 30 mars 2024 21:55

Mallorca e Vedat Muriqit ka marrë pikë të vlefshme për mbetje në elitë në ndeshjen e xhiros së 30-të.Mallorca të...

Vedat Muriqi - Real Mallorca

Gjyqtarët e finales së Kupës së Mbretit ngjallin eufori te Mallorca dhe te Muriqi

Futboll vendor 3 prill 2024 00:25

Jose Luis Munuera Montero do të jetë gjyqtar kryesor i ndeshjes finale të Kupës së Mbretit mes Athletic Bilbaos dhe...

Vedat Muriqi

Trofeu i parë i Muriqit mund të jetë shumë i madh

Futboll vendor 3 prill 2024 20:21

Karrierë të suksesshme vlerësohet se ka bërë Vedat Muriqi deri tani në futboll. Por pa trofe. Dhe të shtunën mbrëma...

Vedat Muriqi - Real Mallorca

Atletico dhe Sevilla interesohen për Muriqin

Futboll vendor 4 prill 2024 16:27

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi mund të ndërrojë skuadër, por jo edhe kampionat. Interesim për sulmuesin e Mallorcas ka shprehur...

Vedat Muriqi - Mallorca

Muriqi dështon në finalen e Kupës së Mbretit

Futboll vendor 7 prill 2024 00:48

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, dhe skuadra e tij Mallorca, kanë pësuar humbje në finalen e Kupës së Mbretit në...

Vedat Muriqi

Sulmi i Mallorcas i udhëhequr nga Muriqi merr kritika në Spanjë

Futboll vendor 11 prill 2024 22:30

“Goli i fundit i një sulmuesi ishte nga Muriqi kundër Rayo Vallecanos më 11 shkurt”. Kështu e nis shkrimin me...

Aurelien Tchouameni

Muriqi e Mallorca nuk i bëjnë ballë Realit

Futboll vendor 13 prill 2024 20:22

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, dhe Mallorca nuk kanë arritur t’i bëjnë ballë liderit të La Ligas, Real Madrid, në...

Vedat Muriqi - Mallorca - fyerje raciste

Veprimi racist i tifozit, skuadra e Muriqit me reagim zyrtar

Futboll vendor 14 prill 2024 13:44

Mallorca ka reaguar të dielën lidhur me një veprim racist të një tifozi të saj pas golit të shënuar nga...