Glauk Konjufca 7

Glauk Konjufca në Kuvendin e Kosovës

Konjufca: Njohja reciproke të jetë pjesë thelbësore e marrëveshjes

Arbëri 26 mars 2024 17:40

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se njohja reciproke mes Kosovës dhe Serbisë duhet të jetë pjesë...

Glauk Konjufca te takimi i Komisionit parlamentar për Stabilizim-Asociim mes Kosovës dhe BE-së është i 11-ti

Liderët shtetërorë kërkojnë përshpejtimin e anëtarësimit në BE

Arbëri 26 mars 2024 20:20

Përshpejtimin e anëtarësimit të Kosovës në Bashkimin Evropian e kërkuan të martën përfaqësues shtetërorë në mbledhjen e përbashkët BE-Kosovë të...

Glauk Konjufca

Konjufca: Shumica s’ka vullnet që vendi të shkojë në zgjedhje me dorëheqje të Qeverisë

Arbëri 29 mars 2024 13:38

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka thënë se shumicës parlamentare i mungon vullneti që vendi të shkojë në...

Kuvendi

Prokuroria ofroi vetëm supozime se Konjufca hodhi gaz lotsjellës

Arbëri 30 mars 2024 14:00

Gjykata ka konstatuar se pretendimet e Prokurorisë se Glauk Konjufca ka hedhur gazin lotsjellës, janë në nivelin e supozimeve pasi...

Konjufca

Manastiri i Deçanit, Konjufca: Vendim i vështirë, por tregon vendosmërinë e Kosovës për shtet ligjor

Lajme 2 prill 2024 22:45

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se vendimi për pronat rreth Manastirit të Deçanit ishte një vendim...

Krerët institucionalë në takim me ambasadorët e shteteve të QUINT-it

Osmani, Kurti e Konjufca flasin me ambasadorët e QUINT-it për anëtarësimin në KiE

Arbëri 3 prill 2024 20:28

Krerët institucionalë janë takuar të mërkurën me ambasadorët e shteteve të QUINT-it. Siç ka bërë të ditur Zyra e Presidentes,...

Pritja në BIK

Thirrje për solidaritet e bashkim

Arbëri 10 prill 2024 09:23

Bashkësia Islame e Kosovës ka organizuar pritjen tradicionale për liderët shtetërorë e institucionalë me rastin e Fitër Bajramit. I pari...