apple 14

Kompania Apple

Apple akuzohet për furnizim me minerale nga zonat e konfliktit në Kongo

Tech 22 maj 2024 19:07

Juristët ndërkombëtarë që përfaqësojnë qeverinë e Republikës Demokratike të Kongos kanë thënë të mërkurën se kanë prova të mbledhura nga...

iPhone

Përdoruesit e iPhoneit ankohen se po u kthehen fotot e vjetra me versionin e ri të IOS

Tech 18 maj 2024 14:36

Disa përdorues të iPhoneit kanë raportuar se fotot e fshira, përfshirë ato të vjetra më shumë se një muaj, janë...

Apple

Apple zmbrapset pas reklamës ku shkatërrohen instrumente

Tech 10 maj 2024 08:06

Apple ka kërkuar falje pas një reagimi të ashpër për një reklamë ku shfaqeshin objekte, përfshirë instrumente muzikore dhe libra,...

Kompania Apple

Apple prezanton iPadët e rinj

Tech 8 maj 2024 15:09

Apple të martën ka prezantuar gjeneratën e re të iPad Pros dhe Airs – modele që do të kenë procesorë...

Apple

Apple me rënien më të madhe të shitjeve në një vit

Tech 3 maj 2024 08:46

Shitjet e iPhoneve kanë shënuar rënie në pothuajse çdo treg në botë, sipas rezultateve të fundit nga Apple. Gjiganti teknologjik...

iPhone dhe Apple

Përdoruesit ankohen se s’po iu bënë alarmi, Apple thotë se po e trajtojnë problemin

Tech 1 maj 2024 21:20

Apple ka thënë se po punon për të rregulluar një problem që ka të bëjë me kurdisjen e alarmit, pasi...

iPhone 16

Rrjedhin detaje të dizajnit të iPhone 16 Pro

Tech 30 prill 2024 09:17

Deri tash ka pasur disa raportime për dizajnin e serisë së re të telefonave të gjigantit Apple, iPhone 16.Së fundmi,...

Samsung

Samsungu rrëzon sërish nga froni Applein

Tech 17 prill 2024 08:41

Pasi u tejkalua për një kohë nga Apple, Samsung u kthye në fron si prodhuesi më i madh i telefonave...

Kompania Apple

Apple ia sheh sherrin Kinës, Samsung del në vend të parë

Tech 15 prill 2024 11:33

Kompania teknologjike Apple ka humbur vendin e parë si prodhues i telefonave, duke u renditur nën Samsungun.Kjo ndodhi për shkak...

Apple

Apple ndez polemika me emotikonin e flamurit palestinez

Botë 10 prill 2024 19:35

Apple është kritikuar pasi përdoruesve të iPhoneve po u sugjerohet automatikisht flamuri palestinez kur shkruajnë “Jerusalem”.Si izraelitët ashtu edhe palestinezët...

iPhone 16

Revolucion tek iPhone 16?

Tech 6 prill 2024 21:42

Apple raportohet se po mendon të sjellë ndryshime të mëdha në dizajn tek iPhone i ri.Bazuar në disa spekulime të...

Apple

Apple pushon nga puna mbi 600 punëtorë

Tech 6 prill 2024 08:19

Apple po pushon nga puna më shumë se 600 punëtorë në Kaliforni, duke shënuar valën e parë të madhe të...

iphone

iPhone 16 vjen me ngjyra ndryshe

Tech 30 mars 2024 14:45

Aktualisht iPhone 15 Pro dhe 15 Pro Max janë në katër ngjyra. Sipas burimeve, një prej ngjyrave do të hiqet...

Foto ilustrim

iPad Pro pritet të lansohet në maj

Tech 29 mars 2024 09:26

Furnizuesit jashtë Shteteve të Bashkuara, të kompanisë teknologjike Apple, kanë rritur prodhimin e modeleve të reja iPad, të cilat planifikohen...