Sport

Nikli e 89-shi para ndeshjeve që s'bën të humben

 

Kampioni në fuqi, Ferronikeli, të premten, mori një lajm të mirë, ndërsa të shtunën synon të bëjë hapin e radhës në garën për titull në Vala Superligën e Kosovës në futboll.

Ferronikeli ka njoftuar të premten se mesfushori Mentor Zhdrella dhe sulmuesi Blerand Kurtishaj do të jenë të gatshëm për derbin rajonal ndaj Drenicës, që zhvillohet të shtunën (sot, 15:00) në stadiumin "Rexhep Rexhepi" në Drenas, shkruan sot Koha Ditore.