Sport

Carbajal, i pari që luajti në pesë botërorë të futbollit

 

Pasi i ishte goditur dhe mbytur një djalë nga vetura, derisa po luante futboll në rrugë, babai i Antonio Carbajalit ishte i vendosur se nuk do të humbiste edhe një djalë tjetër, kështu që ia kishte ndaluar Antonios së ri të luante futboll.

Mirëpo, sulmuesi i ri të cilin e quanin “Tota” nuk e kishte ndërmend të hiqte dorë nga sporti që e donte dhe ai doli me një zgjedhje interesante, shkruan Fifa.com, transmeton “Koha Ditore”. Në vend se të shënonte gola, ai u bë portier dhe zuri vendin mes shtyllave, për të parë më mirë babanë kur vinte në shtëpi nga puna dhe të ikte nga fusha për në shtëpi para se të zbulohej.