Sport

Mbyllet pa fitues derbi në Kroaci

Derbi në mes të Osijekut dhe Dinamo Zagrebit është mbyllur pa fitues, 1:1. Kjo ndeshje u zhvillua të dielën dhe i takoi javës së 25-të të elitës së futbollit kroat.

Arbër Hoxha luajti për Dinamon deri në minutën e 69-të, kurse Arijan Ademi u inkuadrua në minutën e 58-të.

Enis Çokaj luajti deri në minutën e 90-të për Osijekun.

Dinamo është në vendin e tretë me 48 pikë, kurse një pozitë më poshtë mbetet Osijeku me 36 pikë.