Sport

Kallaku regjistron asistimin e parë në Rumani

Mesfushori shqiptar i Sepsit rumun, Sherif Kallaku, e ka regjistruar asistimin e parë në edicionin aktual të elitës rumune të futbollit.

Kallaku dhe Sepsi të enjten mbrëma fituan me rezultatin 2:1 në udhëtim te Botosani.

Ndeshja i ka takuar xhiros së 28-të.

Kallaku asistoi në golin për 2:0 në minutën e 31-të. Ai ka edhe katër gola të realizuar në edicionin aktual.

25-vjeçari luajti deri në minutën e 64-t.

Qendërmbrojtësi Rijad Sadiku luajti te vendësit vetëm në pjesën e parë.

Sepsi ka 37 pikë në vendin e shtatë, ndërsa Botosani ka 20 pikë në vendin e fundit.