Sport

Hall, amerikani i radhës te Peja

Kampionia e Kosovës në basketboll, Peja, ka angazhuar edhe një lojtar amerikan.

Bëhet fjalë për qendrën Jimmyu Hall, që vjen nga kampionati izraelit, përkatësisht nga skuadra Ramat Gan. Në tetë ndeshje të këtij edicioni ka luajutr me mesatare prej 7,8 pikëve e 4,8 asistimeve. Ndeshjen e fundit e ka të evidentuar më 14 janar.

Hall 29-vjeçar, është i gjatë 203 centimetra. Ka luajtur edhe në Francë e Meksikë, si dhe në skuadra të ndryshme në Izrael.