Sport

Muriqi e Mallorca barazojnë me Alavesin

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka luajtur 90 minuta për Mallorcan në barazimin 1:1 me Alavesin në xhiron e 26-të të La Ligas.

Carlos Benavidez dhe Matija Nastashiq realizuan golat në ndeshje.

Mallorca është e 16-a në tabelë me 24 pikë.

Alavesi ka 29 pikë katër pozita më lartë.