Sport

Barcelona synon të përforcohet me Vandersonin

Barcelona synon të përforcohet gjatë verës së këtij viti me mbrojtësin e krahut, brazilianin Vanderson. Mbrojtësi brazilian po pëlqehet nga drejtori i Barcelonës, Deco. Vanderson luan te skuadra e Monacos, ndërsa është 22-vjeçar.

Ai ka qenë një nga sensacionet e mëdha të Ligue 1 në dy edicionet e fundit. Për transferimin e brazilianit, Barcelona duhet të paguajë 50 milionë euro. Barcelona ka probleme me lojtarë të krahut të djathtë.

Ai ka shënuar dy gola dhe asistuar një herë në 14 ndeshje në Ligue 1. Me Monacon, reprezentuesi i Brazilit ka kontratë deri në qershor të vitit 2028. Për Brazilin ka luajtur dy ndeshje.