Sport

Zvicra shpall Xhakën futbollistin më të mirë të vitit, ndërsa golin e Shaqirit më të bukurin

Janë ndarë çmimet “Swiss Football Awards” dhe futbollisti më i mirë i zgjedhur nga Zvicra është mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka.

Në sezonin e fundit të tij, ai fitoi dy tituj me “Topçinjtë” dhe siguroi vend në ekipin e parë të klubit londinez.