Sport

Arsenali përballet me mision të pamundur kundër Bayernit

 

Arsenali duhet të bëjë rikthimin më të madh në një ndeshje të kthimit të fazës nokaut në Ligën e Kampionëve, për të evituar eliminimin e shtatë rresht në 1/8 e finales së kësaj gare, kur të martën mbrëma e pret në Londër Bayern Muenchenin, shkruan sot Koha Ditore.

Humbja e thellë e pësuar 5:1 në udhëtim ndaj Bayernit, ka lënë "topçinjtë" me mision thuajse të pamundur për ndeshjen e kthimit dhe besimi nuk është aspak i mirë tek ekipi, e veçanërisht nuk ka ndihmuar humbja në fundjavë me shifrat 3:1 në derbin ndaj Liverpoolit. Kjo humbje e ka lënë Arsenalin jashtë Top 4-s në Premier League.