Sport

Ademi, nënkampion i Evropës për U21 në taekwondo

 

Bleron Ademi e ka fituar medaljen e argjendtë në Kampionatin Evropian të taekwondos, për grupmoshën U21, në kategorinë deri në 54 kilogramë.

Taekwondisti Ademi, medaljen e argjendtë e fitoi të enjten në Evropianin që po mbahet në Bukuresht të Rumanisë, dhe që përfundon të dielën.