Sport

Blesa synon të paraqitet në garat evropiane me Prishtinën

 

Sulmuesi spanjoll, Jalen Blesa, është i kënaqur me formën që po kalon me fanellën e Prishtinës në edicionin aktual. Por, sulmuesi 22-vjeçar nuk ka dëshirë t’i marrë të gjitha meritat për golat që ka shënuar deri më tani. Thotë se forma e mirë është si rezultat i ndihmës që ka marrë nga bashkëlojtarët, stafi i trajnerëve dhe drejtuesit e klubit.

“Ndihem mirë dhe shumë i lumtur që po shënoj gola të rëndësishëm për klubin më të madh në Kosovë. Është gjithmonë një nder për mua. Faleminderit edhe bashkëlojtarëve të mi që bënë më të mirën për të më ndihmuar në fushën e stërvitjes dhe në ndeshje. Po më pëlqen shumë ky moment. Si futbollist ju gjithmonë dëshironi që këto momente të jenë duke luajtur në maksimumin e aftësive tuaja, kështu që po ndihem shumë mirë dhe i fokusuar”, ka thënë Blesa të enjten për KOHËN.