Sport

Edicioni i Ligës Unike nis vitin tjetër në të dyja konkurrencat

 

Liga Unike e basketbollit mes skuadrave të Kosovës dhe Shqipërisë do të vazhdojë edhe këtë edicion, por do të startojë vitin tjetër me një ndryshim. Kështu, kanë marrë vendim Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) me Federatën Shqiptare të Basketbollit (FSHF) pas takimit të përbashkët që e kanë mbajtur.

Takimi është mbajtur kryesisht për vazhdimin e projektit të Ligës Unike, i cili nisi vite më parë dhe u proklamua me bujë të madhe nga të dyja palët.