Sport

Maddison mund t’i mungojë Tottenhamit deri në shkurt

 

Skuadra e Tottenhamit pritet të jetë pa mesfushorin James Maddison më shumë se që ka menduar. “Sky Sports” raporton të mërkurën se gjasat janë të mëdha që Maddison mund të qëndroj jashtë fushe të paktën edhe për tre muaj.

Maddison para një muaji u dëmtua dhe shkaku i lëndimit i ka munguar Tottenhamit në tri ndeshjet e fundit kampionale.