Sport

Interi blen kartonin e Augustos

 

Skuadra e Interit ka marrë vendim për të ardhmen e mbrojtësit Carlos Augusto. “Gazzetta dello Sport” ka njoftuar të martën se Interi ka vendosur që Auguston ta bëjë transferim të përhershëm, duke e blerë kartonin e tij nga Monza.

24-vjeçari u huazua tek Interi para fillimit të këtij edicioni dhe paraqitjet e tij të mira kanë bërë që Interi ta shfrytëzoj opsionin e blerjes së tij për shtatë milionë euro.