Sport

Premier League arrin marrëveshje rekorde për të drejtat televizive

 

Premier League është pajtuar për një marrëveshje rekorde prej 6.7 miliardë funte për të drejtat televizive vendore, me të cilë marrëveshje Sky dhe TNT do të shfaqin deri 270 ndeshje në transmetim direkt gjatë stinorit, raporton BBC.

Në marrëveshje “BBC” do të vazhdojë të shfaqë incizimet në “Match of the Day”.