Sport

Girona po vlerësohet “Leicesteri i ri”

 

Shumica e tifozëve të futbollit mund ta shohin ngjitjen mahnitëse të Gironas në nivelet e larta të La Ligas të Spanjës si një “magji” të fillimit të edicionit. Por ish-sulmuesi i Spanjës dhe Barcelonës, Luis Garcia, nuk është një prej tyre.

Garcia thotë se Girona nuk është rastësisht në krye të tabelës dhe se mund ta fitojë titullin e kampionit të Spanjës. Madje e vlerëson si “Leicesterin e ri”, duke kujtuar suksesin e papritur të ekipit anglez në Premier League.