Sport

Ringjallja e Pulishiqit te Milani, shpresë për SHBA-në për triumf në Copa America

Foto: AP
 

Christian Pulishiq iu bashkua Milanit gjatë verës për ta ringjallur karrierën. Reprezentuesi i SHBA-së jo vetëm që ka arritur një gjë të tillë, por po bën shumë më tepër.

Pulishiq nuk ka pasur kurrë start më të mirë në ndonjë klub sesa te Milani, përfshirë këtu edhe kur pati debutuar me ekipin e parë të Borussia Dortmundit dhe konsiderohej një talent i madh futbolli. Atëbotë kishte shënuar dy gola dhe kishte pesë asistime në pesë ndeshjet e para, por pastaj Pulishiq nuk arriti të realizonte për muaj të tërë.