Sport

Broja aktivizohet në fitoren e Chelseat

 

Sulmuesi i Shqipërisë, Armando Broja ka luajtur dhjetë minutat e fundit të ndeshjes që Chelsea e fitoi të dielën kundër Brightonit me rezultatin 3:2.

Kjo ndeshje i takoi javës së 14-të të Premier Leagues së Anglisë. Ishte kjo fitorja e parë e Chelseat pas disfatës nga Neëcastle dhe barazimit kundër Manchester Cityt. Chelsea kaloi në epërsi nëpërmjet Enzo Fernandezit në minutën e 17-të, ndërsa katër minuta më vonë për 2:0 golashënues ishte Levi Colëill.