Sport

Kampioni i Zvicrës fundos ekipin serb

 

Kampioni i Zvicrës, Young Boys, ka shënuar fitore përballë skuadrës serbe Crvena Zvezdas me rezultatin 2:0. Kjo ndeshje u zhvillua të martën mbrëma në Bern dhe i takoi Grupit G të Ligës së Kampionëve.

Zviceranët kaluan në epërsi në minutën e 8-të me autogolin e Kosta Nedeljkoviqit, derisa Lewis Blum ngriti epërsinë në 2:0, rezultat me të cilin edhe u mbyll takimi i pestë.