Sport

Prishtina 01 gati për rundin elitar të Championsit në futsall

 

Paraqitjet e mira që i pati në “Main Round” të Ligës së Kampionëve në futsall, Prishtina 01 synon t’i vazhdojë në raundin elitar, në të cilin paraqiten 16 skuadrat më të mira evropiane. Kampionia dhe fituesja e Kupës së Kosovës në futsall (futboll të sallës), Prishtina 01 është nikoqire e Grupit B, ndeshjet e të cilit do të zhvillohen në Pallatin e Rinisë dhe Sportit.

Krahas Prishtinës 01 pjesë e këtij grupi janë edhe Doboveci i Sllovenisë, Kairat Almaty i Kazakistanit dhe Benfica e Portugalisë. Ndeshjet do të luhen prej të mërkurës deri të shtunën, ndërsa përballjen e parë Prishtina 01 e ka ndaj Kairatit të Kazakistanit.