Sport

Milani gjen inspirimin te Sinneri për të triumfuar ndaj Dortmundit

Foto: AP
 

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, ka thënë se lojtarët e tij mund të inspirohen nga ylli i tenisit, Jannik Sinner, dhe triumfi i Italisë në “Davis Cup”.

Skuadrës së Piolit i duhet fitorja për ta mbajtur gjallë shpresën për kualifikim në fazën nokaut të Ligës së Kampionëve. Të martën prej orës 21:00 luhet ndeshja mes Milanit dhe Borussia Dortmundit, që i takon Grupit F të Championsit.