1 perditesime
22:54

Bardhi shënon gol ndaj Anglisë

Mesfushori shqiptar Enis Bardhi i ka shënuar gol Anglisë. Ndeshja e zhvilluar në Shkup mes Maqedonisë së Veriut dhe Anglisë përfundoi baras 1:1. Bardhi e shënoi golin në minutën e 41-të, ndërsa Jani Atanasovi realizoi autogol në minutën e 59-të për rezultatin final 1:1. Ishte kjo ndeshja e fundit e Grupit C.

Anglia kualifikohet si e para me 20 pikë, kurse Italia përfundoi në vendin e dytë me 14 pikë. Maqedonia e Veriut e mbylli ciklin kualifikues me tetë pikë. La pas vetëm Maltën me zero pikë.

21:28

Bardhi shënon gol ndaj Anglisë

Enis Bardhi ka shënuar gol ndaj Anglisë. Kapiteni i Maqedonisë së Veriut shënoi për 1:0 në minutën e 41-të të ndeshjes në Shkup.

Bardhi gjuajti nga penalltia, ndërsa shënoi nga topi i kthyer. Maqedonia e Veriut po udhëheq 1:0.