Sport

Bayerni me rikthim të madh

 

Golat e Jamal Musialas dhe Mathys Telit i kanë siguruar fitoren e pritur Bayernit. Të martën mbrëma, gjiganti gjerman fitoi 2:1 në udhëtim ndaj Copenhagenit. Bayerni te fitorja erdhi me shumë mund.

Skuadra daneze avancoi 1:0 në minutën e 55-të me golin e Lukas Leragerit.