Sport

Tifozët besojnë se Garnacho është superylli i ardhshëm i Manchester Unitedit

 

Në kohën kur Manchester Unitedi po ka mungesë të sulmuesve të krahut, goli i parë i Alejandro Garnachos këtë edicion solli festime të çmendura në tribunat e stadiumit “Old Trafford”. Me 19 vjet dhe vetëm 14 paraqitje si titullar, Garnacho tashmë ka emocionuar tifozët e klubit që besojnë se ai do të shndërrohet në superyllin e ardhshëm të Unitedit. Megjithatë, trajneri Erik ten Hag po e trajton futbollistin argjentinas me kujdes.

“Të gjithë e kanë parë se në fillim të edicionit e kam aktivizuar, por kontributi i tij nuk ishte i mjaftueshëm”, tha Ten Hag një ditë pasi ekipi i tij mposhti 3:0 Crystal Palacen dhe e eliminoi nga Kupa e Ligës.