Sport

Gliha: Dinamo nuk do ta ketë lehtë me Ballkanin

 

Dinamo e Zagrebit luan më 5 tetor ndaj Ballkanit në Prishtinë, në kuadër të fazës grupore të Ligës së Konferencës.

“Dinamo është gjithnjë Dinamo. Ndaj saj asnjëherë nuk ka ndeshje të lehtë. Ballkani në Prishtinë po luan shumë mirë, me guxim, lojë kolektive. E ka mposhtur kampionin e Bullgarisë 2:0, ishte superior. Ballkani ka dy-tre lojtarë shumë të mirë që janë kandidatë për reprezentacionin tonë. Për këtë Dinamo duhet të ketë kujdes dhe të jetë maksimalisht e koncentruar”, ka thënë selektori i Kosovës, Primozh Gliha.