Sport

Xhaka pati mbi 125 kontakte me topin në fitoren e Leverkusenit

 

Mesfushori Granit Xhaka zhvilloi një tjetër paraqitje të madhe për Bayer Leverkusenin që mposhti të dielën Heidenheimin me shifrat, 4:1.

Xhaka e mbylli ndeshjen me 127 kontakte me top dhe ishte 94 për qind i saktë në pasime, shkruan “20min.ch” të hënën.