Sport

Sassuolo mposht Juventusin, Gatti me “superautogol”

Sassuolo
 

Sassuolo ka triumfuar 4:2 në shtëpi ndaj Juventusit të shtunën në ndeshjen e xhiros së pestë të Series A të Italisë.

Armand Lauriente (13’), Domenico Berardi (41’), Andrea Pinamonti (82’) dhe Federico Gatti (90+5’ autogol) shënuan për Sassuolon.