Sport

Fillon Championsi, Milani e pret Newcastlen

 

Milan – Newcastle United dhe Young Boys – RB Leipzig, janë ndeshjet e para të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve. Këto dy ndeshje fillojnë në ora 18:45 dhe janë të parat e fazës grupore të garës elitare evropiane.

Prej orës 21:00 janë ndeshjet: Barcelona – Antwerp, Feyenoord – Celtiv, Lazio – Atl. Madrid, Manchester City – Crvena Zvezda, PSG – Dortmund, Shakhtar Donetsk – Porto.