Sport

Locatelli do ta rinovojë kontratën deri më 2027

 

Mesfushori i Italisë, Manuel Locatelli, është afër rinovimit të kontratës me skuadrën e Juventusit. “Tuttosport” ka raportuar të martën se Juventusi tashmë i ka ofruar Locatellit rinovimin e kontratës, të cilën futbollisti në parim e ka pranuar.

Me rinovimin e kontratës, Locatelli do të mbetet te Juventusi deri në verën e vitit 2027 dhe do të ketë rritje të pagës.