Sport

Dhuna “dënohet” si zakonisht – me deklarata

 

Dhuna dhe incidentet në turneun e Superkupës së Kosovës në basketboll kanë alarmuar Federatën e Basketbollit të Kosovës. FBK-ja të hënën ka paralajmëruar se do të reagojë fuqishëm ndaj dukurive negative në ndeshjet e basketbollit.

Të dielën në Suharekë përfundoi turneu i Superkupës së Kosovës. Superkupën e fitoi Trepça, që në finale triumfoi ndaj Pejës. Megjithatë, ngjarja që pritej të ishte spektakël dhe të promovonte edicionin e ri në Superligë, u shoqërua nga dhunë, incidente dhe urrejtje.