Sport

Juventusi mposht dhe thellon krizën e Lazios

Descriptive Text

Juventusi ka mposhtur Lazion 3:1 në kuadër të xhiros së katërt në Serie A, për të marrë kreun e tabelës e për ta thelluar në krizë kundërshtarin.

Dushan Vllahoviq realizoi dy gola dhe një tjetër e shtoi Federico Chiesa për fitoren e tretë të Juves. Luis Alberto shënoi golin e vetëm te Lazio.

Juve është lider i ri i tabelës me 10 pikë pas katër ndeshjesh. Rivalët tjerë kanë nga një ndeshje më pak.

Lazio është në krizë të thellë. Nga katër ndeshje ka vetëm tri pikë të tubuara.