Sport

Te Ballkani të zhgënjyer, por edhe të motivuar për të vazhduar tutje

 

Futbollistët e Ballkanit janë kthyer të zhgënjyer të enjten në Kosovë nga Bullgaria. Kampioni i Kosovës, Ballkani, një natë më parë në Razgrad të Bullgarisë u eliminua nga Liga e Kampionëve.

Suharekasit nuk realizuan synimin që kishin – të bëhen kampionët e parë nga Kosova që kalojnë në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve. Ballkani u ndal në raundin e parë kualifikues të Championist, si vitin e kaluar dhe si kampionët e mëparshëm të Kosovës. Me rezultat të përgjithshëm, 4:2, u eliminua nga Ludogoretsi, kampioni i Bullgarisë.