Sport

Keita rikthehet në Bundesligë

 

Mesfushori Naby Keita ka vendosur të kthehet në Bundesligë pas pesë edicioneve të kaluara në Premier League.

“Kicker” ka njoftuar të premten se Keita do të jetë pjesë e skuadrës së Werder Bremenit prej edicionit të ardhshëm. Mësohet se Keita ka pranuar ofertën e Bremenit dhe së shpejti pritet të zyrtarizohet tek ekipi gjerman.