Sport

Reali kërkon Havertzin

 

Real Madridi ka shprehur interesim për sulmuesin e Chelseat, gjermanin Kai Havertz. “Sky Sports” bën të ditur të enjten se Reali po e monitoron situatën e Havertzit te skuadra nga Londra.

Havertz mund të largohet nga Chelseat për një ofertë të mirë dhe Reali është gati të paguajë mbi 60 milionë euro për kartonin e tij.