Sport

Ndeshje vendimtare në Ferizaj e në Mitrovicë

 

Ferizaj do të kërkojë fitore për ta shmangur rënien. Dukagjini synon ta ruajë vendin e katërt dhe i duhen pikët. Trepça ’89 shpreson në fitore ndaj Prishtinës dhe në gabimin e ferizajasve për të dalë në vendin e tetë që dërgon në plejaut. Ndërkohë, Prishtina dëshiron pikët e plota dhe shpreson në gabimin e klinasve për të dalë në vendin e katërt.

Këto katër skuadra takohen mes vete të dielën nga ora 15:00 në kuadër të xhiros së 36-të, të fundit për edicionin 2022/2023 të Superligës së Kosovës në futboll.